Gdzie kupić mieszkanie pod wynajem ?

Inwestycja w mieszkanie pod wynajem jest zdecydowanie jednym z najlepszych sposobów na ulokowanie swoich pieniędzy. Wynika to przede wszystkim z ogromnego popytu na tego rodzaju usługi. Dochody także są niesamowicie wysokie, przy stosunkowo niewielkich kosztach. Największym obciążeniem finansowym jest sam zakup mieszkania, warto wobec tego bardzo dobrze go przemyśleć. Jedna z kluczowych kwestii to odpowiednia lokalizacja lokum.

 

Gdzie będzie najlepiej?

Praktycznie nie ma takiego miejsca, w którym nie mieszka ani jedna osoby szukająca nowego lokum. Najlepiej jednak wybierać duże miasta, gdzie znajduje się więcej potencjalnych lokatorów. Największy popyt jest oczywiście w Warszawie, aczkolwiek nie każdy ma możliwość zainwestowania akurat tam w nieruchomość. Osiągają one bowiem ogromne ceny. Dobrym rozwiązaniem będzie wybranie miasta, w którym znajdują się uczelnie wyższe . Stały napływ studentów gwarantuje nieprzerwane zainteresowanie mieszkaniem. Im więcej jest dostępnych pokoi, tym sprawniej lokatorzy podzielą się między sobą kosztami.

A co z małymi miejscowościami?

Wymagają one głębszego przemyślenia lokalizacji. Najlepiej, by było to centrum miasta. Nie zawsze jest jednak taka możliwość. Jeśli kupuje się mieszkanie na uboczu, dobrze jest wybrać takie, które znajduje się niedaleko sklepów, czy też przystanków. Trzeba jednak liczyć się z faktem, że nie będzie można pobierać za nie zbyt wysokich opłat. Małe miejscowości to raczej nie jest siedziba studentów, wobec tego w ich przypadku lepiej zainwestować w mniejsze lokum, najlepiej dwupokojowe, gdyż przeważnie będzie się je wynajmować małżeństwom lub singlom.

2 Replies to “Gdzie kupić mieszkanie pod wynajem ?”

  1. Jacek pisze:

    Chcą coś zarobić na wynajmie i nie stracić wszystkiego na kupno mieszkania, najlepiej kupić mieszkanie do remontu i wyremontować go samemu.

  2. Seba pisze:

    Kupuję już drugie mieszkanie pod wynajem,interesują mnie tylko lokalizacje albo blisko centrum albo blisko uczelni.