Jak urządzić mieszkanie w nowoczesnym stylu ?

Minimalizm i prostota królują w nowoczesnych wnętrzach. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim ład i porządek. Nowoczesne wnętrza są przestronne i urządzone w taki sposób, że nawet małe pomieszczenie jest optycznie powiększone. Najmodniejsze tendencje w wystroju wnętrz to styl industrialny i minimalizm. Oba trendy łączy dbałość o jakość mebli i umiarkowanie w stosowaniu dekoracji.  W nowocześnie urządzonym mieszkaniu lepiej postawić na jeden, wyrazisty element, niż gromadzić dużą liczbę przedmiotów.

Minimalistyczne meble wysokiej jakości

Nowoczesne wnętrza są wygodne i komfortowe. Obowiązuje w nich jedna zasada: mniej znaczy więcej. Minimalistyczne tapicerowane meble to funkcjonalne sofy obite naturalną lub dobrej klasy eko skórą. Proste kolory mogą być uzupełnione przez modne tapety z efektem 3D. Chcąc urządzić mieszkanie lub dom w nowoczesnym stylu, warto zadbać o trójwymiarowe, geometryczne tapety. Ciekawe, oryginalne wzory zastępują obrazy i inne dekoracje ścienne. Nie trzeba umieszczać tapet na wszystkich ścianach. Geometryczne wzory dobrze prezentują się na jednej ścianie, natomiast pozostałe utrzymane są w jednolitej, zbliżonej kolorystyce. W nowoczesnych przestrzeniach dobrze wyglądają materiały takie, jak szkło, metal, ale też naturalne, surowe drewno. Modne są proste połączenia: szklany blat na metalowej konstrukcji lub szkło na drewnianych nogach.

W nowoczesnym mieszkaniu nie może zabraknąć modułowych mebli. Uniwersalne szafki i regały można ze sobą zestawiać w dowolnych konfiguracjach. Prosty regał może być ustawiony pionowo lub poziomo . Wielofunkcyjne meble pomagają zaoszczędzić miejsce i utrzymać porządek, który jest tak ważny w nowoczesnym domu.

Nowoczesna kuchnia z wyspą

W nowoczesnej kuchni nie może zabraknąć wyspy. Współczesne budownictwo mieszkaniowe stawia na funkcjonalne rozwiązania. Wyspa może zatem służyć jako alternatywny blat roboczy do przyrządzania posiłków i jako stół dla rodziny. Wyspa w kuchni lub w aneksie połączonym z salonem i jadalnią, pełni podwójną rolę. W dolnej części mieści się pojemna szafka lub schowek. Blat można w każdej chwili nakryć obrusem i wykorzystać jako stół.

2 Replies to “Jak urządzić mieszkanie w nowoczesnym stylu ?”

  1. Zosia pisze:

    Nie stać mnie było na skórzany wypoczynek i kupiłam z eko-skóry, też bardzo fajnie się prezentuje.

  2. Krysia pisze:

    Mam skórzany wypoczynek już od kilku lat bardzo dobrze się użytkuje i nie widać na nim w ogóle śladów użytkowania.