Profesjonalne biurka dla graczy – fanaberia czy konieczność?

Profesjonalne biurka dla graczy – fanaberia czy konieczność?

Jeśli w pracy lub w domu miałeś styczność ze źle dobranym biurkiem, z pewnością odczułeś masę niedogodności takich jak ból karku, kręgosłupa lub kłucie pomiędzy łopatkami. Korzystanie z nieergonomicznych biurek doprowadzić może do poważnych problemów zdrowotnych i konieczności korzystania z porad lekarskich. Z myślą o spędzających długie godziny przed komputerem graczach powstały profesjonalne biurka gamingowe. Zostały one wykonane w sposób „optymalizujący” rozgrywkę za pomocą nowoczesnych komponentów. Na uwagę zasługuje fakt, że są niezwykle komfortowe i ergonomiczne, będąc jednocześnie zrealizowane w nowoczesnym stylu. Celem przyświecającym producentom biurek było zapewnienie maksimum przyjemności z gry bez zbędnego bólu, szczególnie dolnego odcinka pleców.

Jakie cechy powinny spełniać dobre biurka elektryczne?

Pomimo nietypowej nazwy, biurka elektryczne dla graczy po prostu oferują płynną regulację wysokości blatu przy pomocy panelu z przyciskami. Nie trzeba więc wstawać od komputera i używać niewygodnych sposobów, przykładowo kręcenia korbką lub co gorsza przykręcania śrubek.
Kontynuując niebagatelną rolę pełni solidna, metalowa konstrukcja biurka pozwalająca na stabilne posługiwanie się komputerem. Nie w sposób osiągać wysokie wyniki, gdy cały zestaw trzęsie się i trzeszczy. Profesjonalne biurka dla graczy wykazują się fenomenalną wytrzymałością i trwałością, mogącą znieść nawet niekontrolowany wybuch emocji podczas gry.
Kolejnym ważnym elementem są przelotki dla kabli. Sprzyjają utrzymaniu porządku wśród przewodów. Nieład na biurku doprowadzić może do sporej frustracji, dlatego warto zwrócić uwagę na tego rodzaju udogodnienie .
Nic tak nie dodaje nowoczesnego wyglądu jak dobrze dobrany system podświetlenia LED. Wyposażone w niego biurka wyglądają bardzo efektownie i mają niemały wpływ na wizerunek gracza.

Warto również wspomnieć o dodatkach, które mają pozwolić wycisnąć maksimum możliwości z rozgrywki. Są to między innymi:

-wygodne miejsce na napój,
-podręczny uchwyt do umieszczenia słuchawek,
-dające możliwość swobodnego i wygodnego posługiwania się klawiaturą oraz myszą podkładki.

Na koniec warto wspomnieć o gwarancji, gdy z naszym biurkiem stanie się coś nieprzewidywanego. Wynosi ona minimum 24 miesiące od daty zakupu.

Podsumowując

Biurka elektryczne dla graczy pozwalają nie tylko na komfortowe użytkowanie komputera, ale też okazują się być sprzymierzeńcami w wymagającej rozgrywce. Na koniec dodajmy, że podstawowe modele można nabyć za cenę powyżej tysiąca złotych, jednak pamiętajmy, że nie warto oszczędzać na zdrowiu i wybrać nieco droższy, ale bardziej odpowiadającym naszym potrzebom model. Jeśli więc zależy ci na podniesieniu jakości gry i chcesz zadbać o prawidłową postawę przy komputerze oferta biurek elektrycznych jest skierowana właśnie do ciebie.

2 Replies to “Profesjonalne biurka dla graczy – fanaberia czy konieczność?”

  1. Adam pisze:

    Zamówiłem właśnie elektryczne biurko robione na wymiar, mam długi a wąski pokój i chciałem go jak najlepiej wykorzystać. Mojej biurko będzie mieć ponad metr długości, aby spokojnie pomieścić 4 monitory.

  2. Tymoteusz pisze:

    Metalowa kontrakcja takiego biurka, przekonała mnie do jego zakupu. Lubię kiedy meble sa solidnie wykonane i mogą przetrwać parę lat.