Sylwester na nartach- dokąd pojechać?

Sylwester na nartach- dokąd pojechać?

Gdy byłam małą dziewczynką wyjazdy na narty znacznie różniły się od tego, co obecnie można znaleźć w ofertach kurortów narciarskich. Pamiętam jak rodzice opowiadali mi o zjeździe z pochodniami, kiedy na stoku wybiła północ. Niestety mogę sobie to tylko wyobrazić ponieważ nie było mnie tam z nimi. Teraz mamy nową rzeczywistość i nowe możliwości.

 

Sylwester z nartami w tle.

Obecnie kurorty prześcigają się w ofertach. Prezentując cały wachlarz możliwości. Dzisiaj może nie zjeżdżałabym o dwunastej z pochodnią-bo nigdy nie udało mi się doczekać Nowego Roku- ale byłabym tam z nimi pod opieką baby sitter. W ofertach sylwestrowych oprócz wspomnianej wcześniej opieki nad pociechami znaleźć można całe mnóstwo atrakcji na ten jedyny i niepowtarzalny dzień roku. Kuligi, bale, sylwester na stoku, całe pakiety, które oferują niejednokrotnie pełen np.: 3-4 dniowy relaks. Podczas pobytu naukę jazdy na nartach lub snowboardzie, posiłki, sprzęt czy skomponowaną specjalnie pod sylwestrowy wieczór ofertę spa.

 

Nie tylko u górali.

Gdzie można bawić na takim nietypowym sylwestrze z nartami na nogach? Wielu z nas skojarzy się automatycznie Zakopane, Wisła czy Szczyrk. Tak, to na pewno ale oferta jest znacznie szersza i daje możliwości sylwestrowego, białego szaleństwa nawet w miejscach w Polsce, które w ogóle nie kojarzą się z tym sportem. W ofercie sylwestrowej dla miłośników białego szaleństwa znajdziemy takie destynacje jak : Sylwester dla narciarzy na Pomorzu- tu do dyspozycji mamy stok narciarski Wieżyca czy zabawa sylwestrowa na Górce Szczęśliwickiej w Warszawie.

 

Top 10 sylwestrowych miejscowości narciarskich.

Dla tych , którym jazda na nartach nieodzownie kojarzy się tylko i wyłącznie z klimatem górskim mamy następujące propozycje:

 1. Zakopane – Sylwestra z Dwójką można połączyć z noworocznym wypadem na narty.
 2. Szczyrk dla miłośników długich zjazdów czekają stoki na Skrzycznym, Solisku i Czyrnej.
 3. Wisła – tu np.: sylwestrowa jazda w Nowej Osadzie.
 4. Istebna dla amatorów i zawodowców z całym wachlarzem możliwości treningów sportowych jak i zwykłą ofertą narciarską.
 5. Krynica-Zdrój – liczne oferty kuligów, imprez studenckich lub dla bardziej wymagających oferty pobytowe z balem.
 6. Ustroń – magiczne miejsce gdzie najmłodsi spędzą niezapomniane chwile w Leśnym Parku niespodzianek, a ich rodzice skorzystają z bogatej oferty narciarskiej.
 7. Zieleniec w Kotlinie Kłodzkiej niczym alpejska wioska kusi licznymi trasami zjazdowymi i nowoczesnymi wyciągami.
 8. Karpacz- na Dolnym Śląsku- świetna alternatywa dla kogoś kto zjeździł np: Beskidy i pragnie odmiany. Liczne trasy narciarskie, hotele z ofertami spa ze Śnieżką w tle-iście bajkowa sceneria.
 9. Szklarska Poręba- dla miłośników Karkonoszy Noc sylwestrowa np.: na stoku Szrenicy. Liczne trasy zarówno dla doświadczonych jak i początkujących narciarzy.
 10. Białka Tatrzańska – zamknie listę przenosząc nas z powrotem w majestatyczne Tatry.

Tu np.: Ośrodek Narciarski na Kotelnicy zrealizuje nasze narciarskie plany i sylwestrowe marzenia.

2 Replies to “Sylwester na nartach- dokąd pojechać?”

 1. Jagoda pisze:

  Od kilu lat tradycyjnie jeździmy na sylwestra do Zakopanego jest super klimat nawet jak nie ma śniegu:)

 2. Tatiana pisze:

  W tamtym roku byłam w Białce Tatrzańskiej na sylwestra polecam wszystkim chcącym porządnie odpocząć.